Vi vet hvor vanskelig det kan være å finne den rette julegaven, og spesielt til dem som har alt og ikke ønsker seg noe annet enn snille barn. Derfor har vi dedikert årets julekalender til å hjelpe deg med nettopp dette. Hver dag frem til julaften presenterer vi dagens julegavetips - så følg med - her er det noe for alle!
LUKE 1: Nisselue til Kay Bojesen Apekatt
Apekatten og de andre figurene fra Kay Bojesen er blitt en favoritt blant de interiørinteresserte, så hva passer vel da bedre enn å pynte den opp til jul?
LUKE 2: Lotus-skål fra Lucie Kaas
Det retro designet i Lotus-serien fra Lucie Kaas ble laget av den norske designeren Arne Clausen tilbake i 1965. Lotus serien finnes i mange farger og varianter!
LUKE 3: Ullpledd- og puter fra Elvang Denmark
Elvang Denmarks historie startet med en backpacker-reise til Peru, der Tina og Lasse Elvang ble kjent med alpakkaen og dens betydning i kulturen, og umiddelbart falt for de myke, håndvevde pleddene i alpakkaull. Den primære råvaren i Elvangs produkter er derfor nettopp alpakkaull fra den peruanske alpakkaen, og alle produktene produseres i Peru. I 2010 ble Elvang Fairtrade-sertifisert gjennom World Fair Trade Organization.
LUKE 4: Emaljekrus fra Falcon Enamel
Falcon Enamel ble grunnlagt i England på 1920-tallet, og lager nydelige, tidløse og ikoniske produkter i emalje. Det beste av alt? Produktene tåler både oppvaskmaskin, ovn og fryser, og er tilnærmet uknuselig! Falcon lager både servise, kopper, krus, mugger og andre kjøkkenprodukter - en soleklar vinner under juletreet!
LUKE 5: Kortholder fra Secrid
Secrid lager håndlagde kortholdere i Nederland. Kortholderene er laget med tanke på kvalitet, mennesker og miljøet. Kortholderene skyver kortene ut, i tillegg til å være designet for å beskytte kortene dine for digitale lommetyver!